Lexus jest to marka luksusowych samochodów osobowych należąca do japońskiego koncernu Toyota Motor Corporation. Dbanie o ochronę środowiska jednocześnie tworząc samochody, to tylko niektóre z zalet tego koncernu.

Lexus jest to marka luksusowych samochodów osobowych należąca do japońskiego koncernu Toyota Motor Corporation. Dbanie o ochronę środowiska jednocześnie tworząc samochody, to tylko niektóre z zalet tego koncernu.


Historia Lexusa

Marka samochodów próbująca konkurować z największymi luksusowymi markami nie tylko amerykańskimi, ale także europejskimi. Patrząc na pozycję Luxusa w tym momencie śmiało można powiedzieć, że się udało. Samochody są nie tylko luksusowe i piękne, ale równie

Historia firmy LexusToyota pod koniec 80-tych zdecydowała się na wprowadzenie na rynek marki, która jak się okazało, może konkurować z luksusowymi markami europejskimi oraz amerykańskimi. Z ponad 200 propozycji wybrano nazwę LEXUS, która miła być kojarzona z luksusem oraz elegancją. Pierwszy Lexus został wyprodukowany w 1989 roku. Był to luksusowy, duży model LS 400, który mógł konkurować z takimi autami jak Jaguar XJ, Mercedes-Benz klasy S oraz BMW serii 7. W modelu tym wykorzystany został silnik V8 o mocy 245 KM. Wykonali go inżynierowie formuły 1, był on jednym z najcichszych silników, jakie kiedykolwiek zostały wyprodukowane. Jeszcze w tym roku przedstawiony został bazujący na Toyocie Camry model ES 250. Pierwszy sportowy model, Lexus SC 300 / SC 400 został wyprodukowany w 1991 roku. [Reklama: System reklamy Test] Prawdziwy konkurent Mercedesa klasy E czy BMW serii 5 wyprodukowano w 1991 roku w Japonii, natomiast w 1993 na świecie. Był to bazujący na Toyocie Crown tylno napędowy model GS 300 (w Japonii Toyota Aristo) z nadwoziem zaprojektowanym przez włoskie studio stylistyczne Ital Design. Kolejny model Lexusa to SUV Lexusa, model LX 450, który był luksusową wersją produkowanej na japoński rynek Toyoty Harrier wyprodukowano w 1996 roku. W 1998 roku na rynku trafił model klasy średniej, Lexus IS 200 / IS 300. Założeniem producentów było świadoma chęć konkurowania między innymi z BMW serii 3. Niestety plany się nie udały, nie odniósł on spodziewanego sukcesu mimo tego, że dorównywał konkurentowi technicznie oraz wizualnie. Najnowsze modele Lexus LS600h oraz GS 450h posiadają już napęd hybrydowy wykorzystany po raz pierwszy w modelu Lexus RX 400h. Pojawiło się również pierwsze auto Lexusa z silnikiem diesla (Lexus IS 220d).

Tagi: toyota, Lexus, marka, luksus, elegancja, silnik, Lexus SC 300/SC 400, nadwozie, BMW, Lexus RX 400h, auto, formuła, Japonia, napęd hybrydowy

Brak komentarzy!

 


Zobacz także:

Wahacze

W nowoczesnych samochodach żadne połączenie układu zawieszenia oraz układu kierowniczego nie wymaga konserwacji. Jednak wszystkie, szczególnie na naszych dziurawych drogach ulegają zużyciu. Objawem uszkodzonych albo zużytych wahaczy są luzy wyczuwalne na kole kierownicy oraz słyszalne, jako stuki pojawiające się na wybojach. Dodatkowym ich skutkiem jest zmiana zbieżności oraz kąta pochylenia kół.

Pompa wodna

Układ chłodzenia nie wymaga w zasadzie zabiegów konserwacyjnych poza systematyczną kontrolą stanu płynu chłodzącego oraz w razie potrzeby jego uzupełnianiu. Producenci aut, również marki Lexus, zalecają wymianę płynu chłodzącego, co dwa, trzy lata. Po tym czasie traci on swe własności konserwujące układ chłodniczy i jest w stanie spowodować odkładanie się szlamu w układzie chłodniczym. Typowe usterki w układzie chłodniczym to przecieki płynu chłodzącego, głośna praca pompy, zbyt niska albo zbyt wysoka temperatura płynu chłodzącego.

Lexus RX 400h

Lexus RX 400h jest to samochód osobowy marki Lexus z segmentu SUV z napędem hybrydowym. Nowy wizjonerski crossover RX stanowi wspaniałe połączenie luksusu, wszechstronności i wyrafinowanych osiągów z intrygującym wzornictwem. W Lexusie RX 400h z napędem współpracują 3 silniki: jeden benzynowy V6 3,3 l/211 KM oraz 2 elektryczne.


Wszelkie prawa zastrzeżone © 2009
pl/kontakt.php" title="Formularz kontaktowy - Zadaj pytanie - Reklama">kontakt